Sıfır Dostlar!

Tunç KılınçUncategorized5 Yorumlar

Sıfır bahanesiyle yıllardır haber alamadığım eski dostlarla tekrar görüşmeye başladık. Geçtim her şeyi, sadece bu bile bana “Ne iyi etmiş de Sıfır çıkmış” dememe yetiyor. 

Sıfır kitap hakkında yapılan yorum ve görüşleri ana sayfanın “ne dediler?” ve “siz ne dediniz?” bölümlerinde yayınlamaya çalışıyorum.

Sıfır Ayraç

Yakalayabildiklerimden bazıları;

Çok uzun süredir en çok satanlar listesinde olan Fi / Çi / Pi kitaplarının yazarı Azra Kohen, editörüm Funda Acar, Destek’ten yayıncım Yelda Cumalıoğlu, bloglarında yazan Uğur ÖzmenUçan Karavan, Can Uzun, Tuğçe İçözüSinemajor sitesinde Sıfır’ı paylaşan Sinan Öztoprak, Sıfır’ın Facebook sayfasına yazan arkadaşlarım, kitabı paylaşan onlarca Facebook sayfası, Instagram ve Twitter’daki tüm güzel insanlar…

Varlığınız güç veriyor. Teşekkür ederim.

Bu arada, Akşam Gazetesinin bugünkü Pazar ekinde Sibel Ateş Yengin ile yaptığımız röportaj yayınlanmış. Ayrıca 17 Kasım Salı günü saat 23:15’de TRT Radyo 1 ‘in Gecenin İçinden programında canlı yayında sohbet edeceğiz.

Sağlığınıza…

“Sıfır Dostlar!”” yazısında 5 yorum

 1. Mustafa Uzunoğlu

  Güzel kitap, eğitici. Bu tarz ve tarih kitaplarını severim. Ancak aklıma takıldı, 41 sayfada Einstein atomu buldum diyor, o atomu parçalayıp atom parçalarından enerji çikabileceğini ispat etmiştir, atomu bulan Joan Dalton diye biliyorum.

  1. Tunç Kılınç

   Senin de söylediğin gibi Mustafa, yanlış anlamayı engelleme adına, bugün raflara girmeye başlayacak 9. baskıda o laf şöyle değişti:

   “Bilim atom bombasını üretti, fakat asıl kötülük insanların beyinlerinde ve kalplerinde. Ben atomun alt parçacıklarını insanlığın yararı için keşfettim. Ama insanlar onunla birbirini öldürüyor.”

   Dikkatin için ayrıca teşekkür ederim.

 2. Pingback: Sıfır ilk ayında on sekiz oldu! - Fikir Atolyesi

 3. Gönül Toprak

  İlham verici bir kitaptı.

  D&R’da kitaplara bakarken yazarı ile tanışma fırsatı bulmam boşa değilmiş… Hayat daima, tesadüf sandığımız küçük sürprizlerle öncelik sıralamamızı tekrar düşünmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Kitabınızı okuduktan sonra sizin tabirinizle kendimi resetleyemesem de, revizyona gittiğim doğrudur.

  Elinize, kaleminize ve en önemlisi aklınıza sağlık…

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir